Sağlıklı Vücut

Sağlıklı Vücut

19 Mayıs 2011 Perşembe

"Evlere servis" yelken okulu

Yelken sporunu sevdirmek amacıyla Türkiye'nin ilk YüzenOfis'i hayata geçirildi. Hedef Yelken 'hareket yeteneği' kazandığı YüzenOfis sayesinde yelken eğitimi almak isteyen grupların ayağına gidiyor.
Türkiye’nin ilk yelken antrenörü Levent Özgen ve 24 yaşındaki genç yelkenci Yiğit Eroğlu tarafından 2009 yılında kurulan Hedef Yelken, daha fazla insana yelken sporunu sevdirmek için Türkiye’nin ilk YüzenOfis Yelkencilik Projesi’ni hayata geçirdi.


Yelken eğitiminin karada olmayacağı fikrinden yola çıkan deneyimli yelkenciler Kalamış’ta bir apartmanın giriş katındaki eğitim merkezlerini Fenerbahçe marinada demirli olan YüzenOfis ile denize taşıdılar. YüzenOfis ile yelken sporunu İstanbul’un Sarıyer, Beykoz, İstinye, Yeşilköy, Ataköy, Pendik, Adalar ve Tuzla gibi semtlerine taşıyacak olan Hedef Yelken bu sayede İstanbul’da yelken yaptırdığı alanı ve kitleyi genişletmeyi hedefliyor.

“Yüzenofis’imizin amacı İstanbul’un farklı bölgelerine de yelken eğitimini götürmek. Yüzenofis üzerine üç tane eğitim teknemizi alarak aynı gün içerisinde 36 kişiye eğitim verebileceğiz. Ayrıca Beykoz, Sarıyer ve İstinye koylarında yelken yapmanın yasak olduğu bilinmesine rağmen trafik ayrımı dışında koy içlerinde yelken yapabiliyorsunuz” diyen Hedef Yelken kurucu ortağı Yiğit Eroğlu: kalabalık gruplara yelken eğitimi vermek için YüzenOfis’le İstanbul’un farklı yerlerine gidebileceklerini söylüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vücut geliştirme Aerobic Fitness Pilates