Sağlıklı Vücut

Sağlıklı Vücut

17 Ekim 2015 Cumartesi

Dambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri

Bu sayfamızda evde uygulayabileceğiniz, dumbel ile çalışma programını bulabilirsiniz. Bu Proğramda Değişik kas guruplarına Kendi hacimlerine göre doğru baskıyı yapacak ağırlığı girmeniz için ayarlı dumbel kullanmanızı öneririm. Mümkünse 2 bölge arasında en az 20 dk dinlenmenizi öneririm. Örneğin (göğüs + 20 dk dinlenme + kol). Setleri yeni başlayacaksanız bir ay boyunca 3x8. İkinci aydan itibaren 4x8, 3 aydan sonra 12-10-8-6 şeklinde yapabilirsiniz...Dambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri

Omuz Geliştirme Hareketleri1- Seated dumbbell presses: Oturarak dambıl kaldırma, çevirerek üstte birleştirin.

2- Alternate front arm raises: Teker teker sırayla dambılla bir sağ bir sol, öne kaldırma.
3- One-dumbbell front raises: Tek dambıl iki kolla öne dambıl kaldırma.
4- Lateral dumbbel raises: Dambıl yana açış, bunu oturarak yaparsanız daha iyi çalışır. Kartalın kanatlarını açması gibi düşünebilirsiniz.
5- One-arm dubbell rows: Tek dambılla kanat çalıştırma > 4 set 15 tekrar.


Resimlerle Omuz Geliştirme HareketleriDambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri 1Dambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri 2Dambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri 3Dambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri 4Dambıl ile Omuz Geliştirme Hareketleri 5

Bunları mutlaka okuyunHareketteki sıralama önemlidir. Hareketleri 3-4 set olarak piramit yada sabit sayı sistemi ile yapabilirsiniz tavsiyem en iyi etkiyi azalan piramitte veriyor.

Azalan piramit: Her yapılan set sonrası vucudun yenilenme sürecine istinaden aynı oranda toparlayamaması yüzünden bir sonraki sette sayı %20 düşürülerek %80 toparlanmış vucuda uygulanan ve sayıyla yorgunluğu orantılayarak çalışmadan verim alınan bir sistemdir.

Öncelikle ilk yaptığımız hareket kanat yada sırt kaslarının genelini oluşturur bu hareket ayrıca çatınızın gelişiminede etkilidir hareketin zorluk derecesi diğer varyasyonlara göre daha zordu ilk zamanlarda sehpa yada başka destek ile yaparak başlayabilirsiniz kendinizi çekerken sehpadan destek alıp bırakırken tamamen vucut ağırlığınız veriniz.

Hareketimiz ise ilk harekete göre daha çok ön kısıma etki eder ve lat a dolmuş olan kanın dağılımını yapar ilk hareketteki kas guruplarının uzamalarını ve yayılmalarını devam ettirir.

Hareketimiz Daha çok koltuk altını etkileyerek üçgen profilnde önemli yer sahibi olur ilk 2 aşama ile tamamen farklı ve kendi bünyesindeki bölgeye yoğunluk sağlar bu yoğunluk üçgeni sağladığı gibi omuzlarada katkı sağlar.

Hareket Benim en çok sevdiğim hareketlerdendir ilk 3 hareketteki gurupları farklı açı ve ağırlıkla çalıştırarak adeledeki zirvede kasılmayı sağlar buda kapanış için iyi bir hareket anlamına gelir.


Vücut geliştirme Aerobic Fitness Pilates

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vücut geliştirme Aerobic Fitness Pilates